5 cech silnego umyslu wedlug bylego agenta FBI

Zanim przejdziemy do tych cech, określmy czym jest „silny umysł”.

Czas, w którym przyszło nam żyć, obfituje w bardzo wiele zmian, inowacji oraz informacji, które często powodują, że stajemy się zagubieni.

Coraz szybsze tempo zmian sprawia, że nie nadążamy (albo przynajmniej tak nam się wydaje).

Wszyscy mamy swoje marzenia, cele oraz definicję słowa „sukces”.

Generalnie wszyscy chcemy żyć na własnych warunkach i do tego dążymy, choć przeważnie nie chodzi o miliardy zdeponowane na kontach.

Tak czy inaczej, w drodze do realizacji marzeń napotykamy przeszkody, niepowodzenia i problemy, z którymi w jakiś sposób musimy sobie poradzić i to właśnie do tego potrzebujemy silnego umysłu.

Potrzebujemy go po to, żeby pomimo tych wszystkich negatywnych rzeczy iść naprzód (nic nie jest dziełem przypadku a to wszystko co dzisiaj odbieramy jako nagatywne, stanowi dla nas lekcję, której przerobienie pomaga stać się lepszym człowiekiem).

LaRae Quy to była agentka FBI, która w napisanej przez siebie książce, pt. „Sekrety silnego umysłu” wskazała na 5 cech, których nauczyła się w akademii FBI i które są charakterystyczne dla silnych umysłów.

Oto one:

#1. Zaufanie – chodzi naturalnie o zaufanie w swoje możliwości osiągnięcia tego, czego naprawdę chcemy w życiu.

#2. Odwaga – a mówiąc inaczej, zdolność do konfrontacji ze strachem, bólem, zagrożeniem, niepewnością lub zastraszaniem

#3. Zaangażowanie – mówimy naturalnie o pełnym i niezachwianym zaangażowaniu w to, co chcemy osiągnąć i zrealizować.

#4. Kontrola – świadomość tego, że możemy wpływać na to, jak wygląda nasza rzeczywistość dzięki myślom, którym poświęcamy uwagę oraz słowom i działaniom, które dzięki nim wykonujemy

#5. Cel – a więc powód naszego życia tutaj, czyli to, na czym nam naprawdę zależy i to, co chcemy stworzyć, będąc na tym świecie.

Jeśli by się nad tym zastanowić, to te 5 cech jeste nam bardzo potrzebnych niezależnie od tego, czy mówimy o osiąganiu celów osobistych, finansowych czy zdrowotnych.

Wiem, że przeważnie wierzymy tylko w to, co widzimy i że dla wielu osób wpływ naszych myśli i uczuć na naszą rzeczywistość jest czymś nierealnym.

Musisz jednak wiedzieć, że Twoje myśli, słowa i emocje mają ogromną moc a oto dowód, że tak jest…

Jak sam widzisz, im więcej pozytywnych myśli, uczuć i słow kierujesz do samego siebie, tym lepsze efekty mogą stać się Twoim udziałem, ponieważ to czego nie widać ma przemożny wpływ na to, co nazywamy naszą rzeczywistością.

Liczę, że te 5 wskazówek będzie dla Ciebie pomocnych i że wykorzystanie tych informacji będzie dla Ciebie korzystne.

 


Z życzeniami sukcesu,
Michał Kidziński

P.S. Co o tym myślisz? Zostaw swoją opinię na ten temat i podziel się tym wpisem z innymi, korzystajć z „przycisków”, które są poniżej…

swiatly ebiznes