rozwijanie-mlm-6-wskazowek

Zbudowanie dochodowego biznesu MLM jest w oczach wielu osób niemożliwe albo wymaga zbyt wiele pracy.

Owszem, marketing sieciowy nie jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich i z całą pewnością nigdy nie będzie.

Kolejna rzecz to taka, że podobnie jak wszystko inne, ten biznes również wymaga właściwej edukacji i ciągłego rozwoju.

Ja przez długi czas tego nie rozumiałem ale któregoś dnia dotarło do mnie, że wyniki w tym czy w innym biznesie to przede wszystkim właściwy sposób myślenia. Nie, nie mówię tutaj o tym o czym myślisz świadomie ale o tym jakie są nasze podświadome przekonania, ponieważ to one determinują powstawanie konkretnych myśli a te z kolei prowadzą do konkretnych działań czyli do konkretnych wyników (albo ich braku).

Z tego względu dbałość o to, żeby usunąć z umysłu „śmieci”, które nam nie służą, jest niesamowicie istotne (o tym jak można to zrobić, możesz dowiedzieć się w tej publikacji).

ray_higdonKolejna sprawa to taka, że aby mieć wyniki w tym biznesie, trzeba podejmować właściwe działanie, którego najlepiej jest uczyć się od praktyków a takim praktykiem w moich oczach jest z całą pewnością Ray Higdon.

Poniższe 6 wskazówek przetłumaczyłem z jednego z postów na jego blogu, ponieważ – jak sam się za chwilę przekonasz – mają one uniwersalny charakter i można je zastosować do praktycznie każdego przedsięwzięcia opartego o marketing sieciowy.

Owe wskazówki to tylko niewielki wycinek tego, co zostało przedstawione podczas dużego szkolenia, którego Ray Higdon był organizatorem (jeśli znasz język angielski, tutaj jest post, z którego „wyciągnąłem poniższe 6 punktów).

Przejdźmy więc do rzeczy…

1. Postawa to wierzyć w to co masz bez potrzeby akceptacji z zewnątrz. Nie potrzebujesz aby ludzie zgadzali się z tobą abyś ty mógł zbudować swoje imperium.

2. Mów mniej do większej ilości ludzi. Zamiast pracować nad długim i fantazyjnym skryptem, skup się na tym aby przeprowadzać rozmowy z kolejnymi potencjalnymi partnerami i wykorzystuj narzędzia firmy, z którą współpracujesz.

3. Stań się osobą, którą chcesz przyciągnąć zamiast życzyć sobie znalezienia lepszych ludzi. Kogo chciałbyś pozyskać do współpracy? Bądź bardziej jak ta perfekcyjna osoba.

4. Przestań używać nazwy firmy, z którą współpracujesz w mediach społecznościowych, ponieważ najbardziej prawdopodobna reakcja osób będzie taka, że poszukają na jej temat informacji w Google i znajdą coś negatywnego (jak na każdy inny temat) a ty nigdy nie będziesz wiedział, że oni to sprawdzali.

5. Zmień sposób kontaktu ze swoim „gorącym rynkiem” – jeśli kierujesz kolejną propozycję współpracy do osób, do których kierowałeś już inne, przedstawiając je jako te, dzięki którym będą mogli bez wysiłku zarobić mnóstwo pieniędzy, to ci ludzie uodpornili się już na tego typu komunikaty z Twojej strony. Z tego względu i z tymi ludźmi lepiej jest zacząć ewentualną rozmowę od strony produktu, ponieważ wtedy istnieje szansa, że będą chcieli dowiedzieć się więcej.

6. W każdej chwili gdy ktoś używa cytatu przeciw pieniądzom, np.: „Pieniądze są wspaniałe, ale rodzina i zdrowie są ważniejsze”,  zamień słowo „pieniądze” na słowo „ubóstwo” i spróbuj oświadczenia typu: „Ubóstwo bardzo pomaga mi w utrzymaniu mojej rodzinie i zdrowia”. Prawda, że to nie ma sensu? Pierwsze oświadczenie również ​​nie ma sensu.

To już wszystko. Jak myślisz? Czy te wskazówki mają wartość i mogą pomóc w rozwoju biznesu MLM? Kwestia jest taka, że mogą się one okazać jak najbardziej wartościowe i pomocne pod warunkiem, że z nich skorzystasz 🙂

Inne posty na temat budowania biznesu MLM

Jeśli rozwijasz biznes w marketingu sieciowym lub masz zamiar to robić, informacje zawarte w poniższych postach mogą się również przydać:

Właściwy sposób rozwijania biznesu MLM

Marketing Sieciowy w Oparciu o Taki Produkt, Który TY Wybierasz

6 wskazówek, które pomogą Ci rozwijać Twój MLM przez internet

Jak promować MLM w internecie

11 Zasad Budowania Biznesu MLM Według Dextera Yagera

Jak wykorzystać w internecie doświadczenie w MLM offline

Co o tym myślisz? Uważasz ten post za wartościowy i pomocny? Zostaw swoją opinią w komentarzach a jeśli uznasz, że warto, podziel się nim dalej, korzystając z poniższych „przycisków”.

 


Michał Kidziński

sekrety-biznesu-mlm-online