Takie pytanie zadawałem sobie pytanie już nie raz w swoim życiu…

Niezależnie od tego, czego ono konkretnie dotyczy (jakiej płaszczyzny w naszym życiu), zadajemy je sobie wtedy, kiedy widzimy, że inni wokół nas osiągają coś, co i my chcemy osiągnąć.

To może być:

– poznanie miłości swojego życia…
– osiągnięcie sportowe
– osiągnięcie w biznesie
– itd.

Ja chciałbym się odnieść do sfery biznesowej a dokładniej do marketingu internetowego.

Na pewno nie raz widziałeś lub słuchałeś ludzi, którzy podają przykłady swoich dochodów.

W Polsce to mogą być Piotr Majewski, Adrian Kołodziej, Piotr Michalak, Jacek Dudzic, Tomek Damian czy ktokolwiek inny, kogo znasz i wiesz, że potrafi zarabiać w internecie czy też – mówiąc inaczej – dzięki marketingowi internetowemu.

Patrzymy na takich ludzi, staramy się robić to, czego się od nich uczymy a wyniki albo są słabe albo żadne.

W takim właśnie momencie zadajemy sobie pytanie:

„Co jest ze mną nie tak?”

Zaczynamy się zastanawiać nad wieloma sprawami i w efekcie dochodzimy do wniosku, że…

„…skoro nie potrafię zrobić X, to tak samo nie będę potrafił zrobić Y a to z kolei prowadzi mnie do tego, że nigdy nie osiągnę Z…”

Zaczynamy analizować siebie, dochodząc jednocześnie do wniosku, że zarabianie pieniędzy w internecie i cały ten marketing internetowy nie jest dla nas.

Przyrównujemy się do innych ludzi, widząc jak wspaniałe rzeczy odnoszą i jak wiele potrafią zarobić.

Zasadnicza sprawa jest jednak taka, że jeśli myślimy, że my nie jesteśmy zbyt dobrzy, to nasze myślenie znajdzie w końcu swoje odzwierciedlenie w naszych rezultatach.

Prawda bowiem jest taka, że nikt nie rodzi się utalentowanym marketerem internetowym.

Nikt też z dnia na dzień nie zaczyna zarabiać milionów.

Osobiście poznałem wiele historii osób, które zarabiają naprawdę świetne pieniądze w marketingu internetowym (niezależnie od tego, czy zajmują się biznesem MLM, sprzedażą bezpośrednią czy też sprzedażą informacji) i każda z tych osób przeszła swoją drogę.

Każda z nich miała na początku większe lub mniejsze problemy i ponosiła porażki.

Jestem przekonany, że ci właśnie ludzi również zadawali sobie pytanie:

„Co jest ze mną nie tak?”

ale to co odróżnia ludzi, którzy faktycznie wiedzą na czym polega marketing internetowy i potrafią go wykorzystać w odpowiedni sposób od całej reszty, to przede wszystkim fakt, że oni nigdy się nie poddali.

Największy Sekret Zarabiania w Internecie

Większość osób stale szuka tego jednego, magicznego sekretu, który pozwoli im zarabiać w internecie. Ja też go szukałem przez pewien czas aż w końcu doszedłem do wniosku, że…

Największym sekretem zarabianie pieniędzy w internecie jest to, że nie ma żadnego sekretu.

Podobnie jak w każdym innym biznesie, pewnych rzeczy trzeba się nauczyć.

Bardzo wiele osób jednak lekceważy podstawowe zasady marketingu internetowego i nigdy nie stara się nawet działać zgodnie z nimi, stwierdzając na koniec, że cały ten e-biznes to jedna wielka ściema a ludzie, którzy mówią że można tu zarabiać, to zwykli oszuści i naciągacze.

Cóż, pewnie i w tym biznesie są ludzie, którzy nie mają do końca czystych intencji ale ten problem istnieje w każdym biznesie i wszędzie można znaleźć nieuczciwe osoby.

Generalnie jednak, tak jak już wspomniałem, nie ma żadnego sekretu i jedyną rzeczą, która jest konieczna do tego, żeby faktycznie zacząć generować zysk, jest poznanie właściwej metody i działanie zgodne z nią.

Miej jednak proszę na uwadze, że nic nie dzieje się od razu…

To, że np. chcesz budować swój MLM w internecie i zaopatrzyłeś się w instrukcję jak to robić, nie oznacza, że jutro będziesz mieć strukturę składającą się z setek partnerów.

Instrukcja to tylko instrukcja i może ona mieć dla Ciebie ogromną wartość, jeśli faktycznie ją wykorzystasz albo może nie być warta nic, jeśli ją kupisz i nigdy nie dowiesz się co jest w środku.

Identycznie jest w przypadku sprzedaży bezpośredniej w internecie.

Możesz poznać zasady nią rządzące ale dopóki nie podejmiesz działania, nic się nie zdarzy.

Dlatego też, gdybyś zadał mi pytanie:

„Co ze mną jest nie tak?”

moja odpowiedź brzmiałaby:

Wszystko jest jak najbardziej w porządku i wcale nie jest gorszy w żaden sposób od ludzi, którzy zarabiają pieniądze w internecie. Różni Cię od nich tylko to, że oni dowiedzieli się o pewnych rzeczach i wykorzystali tę wiedzę przed Tobą.

To z kolei oznacza, że Ty także możesz i najlepiej będzie, jeśli znajdziesz kogoś, z kim chcesz działać a następnie zaczniesz działać.

Pamiętaj, że każdy „guru”, od którego się uczysz zaczynał od zera więc jeśli znajdziesz kogoś, z kim chcesz budować swój biznes w internecie, to jesteś na lepszej pozycji, bo możesz dzięki niemu uniknąć pewnych błędów i dojść do pewnych rzeczy znacznie szybciej.

Wszystko jednak zaczyna się od Twojej decyzji, więc po prostu ją podejmij 🙂

 

Z życzeniami sukcesu,
Michał Kidziński

P.S. Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie wartościowy, to „polub go” i skomentuj 🙂