jak-wykorzystac-w-internecie-doswiadczenie-w-mlm-offlineMarketing sieciowy jest modelem biznesu, który ma swój początek w drugiej połowie ubiegłego wieku a więc w czasach, kiedy nie było internetu.

W związku też z tym system szkolenia partnerów biznesowych był oparty o książki, kasety oraz seminaria na żywo i ten sposób sprawdził się (jedną z osób, która była pionierem w takim rozwiązaniu jest Dexter Yager, o którym pisałem tutaj).

To rozwiązanie sprawdziło się i sprawdza zresztą nadal, natomiast pojawienie się internetu oraz możliwości z tym związanych sprawiło, że wiele rzeczy dzisiaj można robić o wiele szybciej i z większym rozmachem.

Nie trzeba bowiem nagrywać kaset audio ale można nagrać i udostępnić materiały w tej formie np. w serwisie SoundCloud a stamtąd już np. na stronie internetowej.

Książki w formie drukowanej można w części przynajmniej zastąpić wersjami PDF (ebooki) chociaż dla mnie te pierwsze są nadal lepsze 🙂

Duże wydarzenia (seminaria) na żywo to coś, czego zastąpić się nie da ale o wiele łatwiej jest dzisiaj przeprowadzić np. konsultacje z partnerami lub prezentację biznesu dzięki narzędziom do prowadzenia webinarów na żywo lub w ramach Google Hangout.

Piszę o tym dlatego, że internet stanowi ogromną dźwignię, którą można wykorzystać i osoby mające doświadczenie oraz wyniki w MLM offline z całą pewnością mogą to jak najbardziej zrobić.

Jak wykorzystać w internecie doświadczenie w MLM offline

Niezależnie od tego czy mówimy o rozwijaniu biznesu MLM poza internetem czy w internecie, sprawą niezmiernie ważną jest poznać i zastosować metodę właściwą, a więc taką, która działa.

Tak się jednak składa, że w większości wypadków i na początku zawsze stosujemy metodę własną a więc opartą o to, co wiemy a że przeważnie nie wiemy zbyt wiele o marketingu to wyniki większości z nas nie są takie, jakich byśmy sobie życzyli.

Ludzie, którzy osiągnęli wyniki w marketingu sieciowy offline to ci, którzy poznali i stosują metodę właściwą ale bardzo często też te same osoby albo lekceważą internet albo próbują działać w nim we własny sposób.

Nie ma w tym naturalnie nic złego.

Kwestia jest tylko taka, że ci sami ludzie mogą dzięki internetowi wpłynąć pozytywnie nie tylko na swój biznes ale na całą branżę marketingu sieciowego, dzieląc się swoimi historiami i doświadczeniami.

Tym co jest w moich oczach sprawą jasną, to fakt, że czy to w internecie czy poza nim, współpraca w biznesie opiera się przede wszystkim na zaufaniu, które można zdobyć dzieląc się z ludźmi wartością a więc rozwiązaniem konkretnych problemów lub metodami na osiągnięcie korzyści a realizować a realizować to można w sposób, o którym dowiesz się w poniższym video.

Jak budować wizerunek w internecie w dowolnej niszy

Kliknij tutaj aby pobrać raport “Jak zarabiać na blogu”

Pozwól, że powtórzę raz jeszcze coś bardzo ważnego:

Internet oraz technologia nigdy nie zastąpią człowieka i nie jest to ich rola. W moich oczach rolą nowej technologii jest wspierać działania człowieka – również te biznesowe a żeby to mogło mieć miejsce, dobrze jest wiedzieć jak się za to zabrać i mam nadzieję, że powyższe informacje będą w tym względzie dla Ciebie pomocne.

Tak jak wspomniałem w pierwszym video powyżej, jeśli znasz kogoś kto osiągnął sukces w marketingu sieciowym offline to pokaż mu to video a jeśli sam jesteś taką osobą, to mam nadzieję, że przedstawione informacje pozwolą Ci poszerzyć grono Twoich potencjalnych klientów lub partnerów biznesowych dzięki internetowi.

Co o tym myślisz? Uważasz ten wpis za wartościowy i pomocny? Zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej i podziel się nim z innymi, korzystając z poniższych „przycisków”.

 


Michał Kidziński

przyciagajacy-marketing