Bezpieczna praca w firmie

Różne porady

company photocompany photoPolscy przedsiębiorcy zatrudniający pracowników są zobowiązani do zapewnienia im nie tylko stanowisk pracy, ale również bezpieczeństwa. Co wchodzi w ich zakres? Przede wszystkim apteczki, gaśnice oraz indywidualne wyposażenie. Jeśli tego typu akcesoriów nie ma na terenie firmy, to jej właściciel powinien koniecznie odwiedzić sklep BHP i się w nie zaopatrzyć.

Dwa niezbędne elementy przedsiębiorstwa

Apteczka ma szczególne znacznie w sytuacji doznania obrażeń. Bez jej pomocy nie jesteśmy w stanie opatrzyć rany czy zatamować krwawienia. Akcesoria w niej zawarte umożliwiają podtrzymanie życia do czasu przybycia lekarzy. Co zatem powiedzieć o gaśnicach? Ich zastosowanie jest widoczne w momencie wybuchnięcia pożaru. Gaśnice służą nam do ograniczenia działania ognia oraz wydostania się z płonących pomieszczeń. Ich brak ma poważne konsekwencje. Doprowadza nawet do pojawienia się ofiar śmiertelnych.

company photo

Ubranie ochronne
Pracownicy firmy powinni otrzymać odpowiedni strój. Zwłaszcza ci, którzy wykonują prace narażające na szwank zdrowie. Do wyposażenia pracownika należą kaski, rękawice, obuwie oraz pozostałe akcesoria. Z drugiej strony zwróćmy uwagę, że ich posiadanie nie wystarczy. Niezbędnym czynnikiem jest noszenie wyposażenia podczas całego okresu przebywania w przedsiębiorstwie. Nie tylko w momentach, które nam się podobają. Ryzykowanie swojego zdrowia oraz życia prowadzi do powstania trudnych sytuacji. Uniknięcie ich znacznie ułatwi nam funkcjonowanie.

Dodaj komentarz