Dieta oczyszczająca – jaką zastosować?

Różne porady

Szkodliwe toksyny mogą sprawić nam wiele problemów ze zdrowiem, mogą też negatywnie wpływać na nasz wygląd. A ponieważ te szkodliwe substancje trafiają do naszego organizmu wraz z wodą, pożywieniem i zanieczyszczonym powietrzem, od czasu do czasu każdemu z nas przyda się detoks.

akie produkty powinna uwzględniać dieta, której głównym zadaniem jest uwolnienie nas od niebezpiecznych toksyn? Na szczęście lista produktów, dzięki którym odtruwanie organizmu staje się łatwiejszym zadaniem, jest dość długa.

Wśród tych produktów, które ułatwiają nam detoks, ważne miejsce zajmują algi. Są one z jednej strony wspaniałym źródłem jodu, z drugiej strony mają one rewelacyjny wpływ na nasz metabolizm. A że pomysłów na wykorzystanie alg w codziennej diecie jest coraz więcej, każdy z nas może skorzystać z ich wyjątkowych właściwości. W odtruwaniu organizmu pomoże też cytryna – owoc będący rewelacyjnym źródłem witaminy C. Jeśli każdy dzień będziemy zaczynać od wypijania szklanki wody z sokiem z połówki cytryny, toksyny przestaną być dla nas aż tak wielkim problemem.

Warto wszystko gotować w parowarze – więcej: Dobre parowary – tutaj.